linie lotnicze

Ryanair- gdzie można przewozić leki i czy można?

Tematyka: opinie o liniach lotniczych, bilety, opłaty. Tutaj możesz opisać swoje wrażenia z lotów samolotem jak i wyrazić opinie o standardowych i tanich liniach lotniczych takich chociażby jak: Wizzair, Ryanair, LOT, Eurolot, Norwegian...

Ryanair- gdzie można przewozić leki i czy można?

napisał Aszi » 2007-06-20, 13:19

Mam pytanie, lece niedlugo dolonydnu linia Ryanair, i musze wziąć leki na alergie(noi nie tylko) np krople do oczu, czy wziewne na kaszel, katar ale w areozolu (więc płyny). Z tego co przeczytalam na stronce Ryanair to nie można brac płynów albo w jakichs ograniczonych ilosciach, dlategop no nie wiem czy wkoncu mozna czy nie? Bez sensu zeby nie mozna bylo zabrac lekow na alergie jak sie leci na pare miechow do innego kraju:| Aha tak samo jestem ciekawa kosmetyków, perfumy itp;./
Może ktoś leciał ostatnio ta linią i wie cos na ten temat?
Aszi

napisał Aszi » 2007-06-20, 13:23

aha w temacie oczywiscie ma być napisane, Czy można przewozic lekio a jesli tak to GSDZIE? tzn w ktorym bagazu:podrecznym czy odprawianym:)
Aszi

napisał Yannkes » 2007-06-20, 13:57

jesli leki nie sa tobie potrzebne podczas lotu to zapakuj wszystkie do bagazu glownego... kosmetyki obowiazkowo rowniez do glownego
Yannkes

napisał Aszi » 2007-06-20, 14:07

Dziekuje, a czy musze przedmioty (leki,kremi\y itp) ktore są cieczą, subst. płynna, to czy musze je pakować do jakichs specjalnych torebek foliowych? Np. na stronce Ryanair'a pisze "Do odprawianego bagażu nie należy pakować leków, ważnych dokumentów, kluczy, przedmiotów wartościowych/kruchych ani gotówki." Czyli to nie jest zakaz tylko oni tak zalecają, ale ostatecznie mozna?:P[code][/code]
Aszi

napisał Yannkes » 2007-06-21, 07:01

oni tylko zalecaja... wiec sie nie sugeruj a to co wkladasz do glownego nie musisz w zadne torebki pakowac
Yannkes

Re: Ryanair- gdzie można przewozić leki i czy można?

napisał Sandraaa » 2012-11-20, 12:34

Do bagażu zwykłego najlepiej schować sobie leki i inne rzeczy potrzebne tego typu większą ilość, a do podręcznego do woreczka to co musimy mieć przy sobie, czyli leki niezbędne w podróży. Sama tak robię i jest ok.
Sandraaa

napisał Korelis » 2012-11-29, 09:00

Jeśli nie masz pewności poproś lekarza o jakieś oświadczenie w tej sprawie, ewentualnie woź ze sobą jakąś kopię recepty jeśli nie masz pewności. Z reguły nie powinno być problemów, ale to z reguły.
Korelis

napisał masterxxx » 2012-12-29, 16:36

wystarczy mieć receptę gdzie na niej powinno być napisane że branie np: 1x1 dziennie lub podobnie np: krople 3- 4 x dziennie.
Pokazanie recepty i tego leku powinno skutkować i nie powinno być problemu z zabraniem jego do bagażu podręcznego.
masterxxx

napisał jamroga » 2013-01-09, 23:04

Teraz wszystko dokładnie sprawdzają, a ja lecąc do Anglii nawet perfumy wziąć nie mogłem:( ale chyba z lekami jest inaczej. Może weź od lekarza jakieś zaświadczenie, że musisz je ze sobą zabrać:) Nie powinni Ci wtedy wielkich problemów robić :)
jamroga

Następna strona