Kobieta jako pilot

Forum lotnictwa wojskowego - samoloty wojskowe obecne jak i historyczne. Lotniska wojskowe w Polsce i na świecie. Samoloty latające w Wojsku Polskim kiedyś i dziś.

Kobieta jako pilot

napisał Dominika » 2013-03-10, 14:28

Czy kobieta może służyć w wojsku jako pilot? Czy też musi odbyć służbę w jednostce wojskowej?
Dominika

Re: Kobieta jako pilot

napisał Sylwka » 2013-04-28, 13:09

Hm:) ciekawy temat rozpoczełaś, powiem szczerze że ja nic nie wiem na ten temat ale zaciekawił mnie ten temat i na pewno poszukam jakiś informacji związanych z tym:) I jeśli coś wyczytam konkretnego to napiszę:)
Sylwka

napisał Laila » 2013-04-29, 11:21

Według mnie to tak, przy dzisiejszym równouprawnieniu kobiety mogą wszystko, albo prawie wszystko:) Oczywiście muszą przejść takie same szkolenia jak mężczyźni, a na pewno łatwe one nie są. Więc nie spodziewam się żeby dużo kobiet latało w wojsku, ale nie możliwe to nie jest.
Laila

napisał pitek » 2013-05-14, 12:54

Oczywiście, że muszą odbyć służbę w jednostce wojskowej. Myślisz, że gdzie kobiety miałyby niby się szkolić? W domu? Testy wydolnościowe i psychologiczne sa pewnie bardzo ciężkie, ale nie oznacza to, że kobiety nie maja szans. Podobno mamy świetnych pilotów, ale trochę gorzej ze sprzętem (patrz katastrofa smoleńska), ale jak daje sobie radę na starszych maszynach, to na nowych smigamy jak marzenie ;) trzymam więc kciuki
pitek