Zagubiony bagaż

Podstawowe informacje o lotnisku w Poznaniu (EPPO/POZ). Nowe i zlikwidowane loty krajowe i międzynarodowe. Opinie i porady dla początkujących.

Zagubiony bagaż

napisał zosiakasia » 2013-09-01, 17:18

leciałam ostatnio z Lotniska Poznań ławica i miałam nieprzyjemną sytuację...zaginął mój bagaż...nikt nic nie wie...nie wiem w jaki sposób mam go odzyskać..
proszę powiedzcie co mam robić, do kogo się udać?
zosiakasia

Re: Zagubiony bagaż

napisał michall » 2014-09-25, 13:43

do informacji na lotnisku, albo bezpośrednio do lini, którymi leciałaś. ale szczerze mówiąc bagaże jak już sie zgubiły to rzadko się odnajdują...
michall

napisał master6584 » 2015-01-16, 09:02

A jeśli już się znajdzie, to pewnie trochę to potrwa. Dlatego ja osobiście staram się nie pakować nic wartościowego do walizki. Raczej tylko garderobę, bo to można łatwo odkupić w razie zaginięcia, zniszczenia etc.
master6584

napisał Dakbertlis » 2015-02-06, 09:34

Tutaj możecie zobaczyć fajną infografikę, która pokazuje co zrobić po zgubieniu/utracie bagażu
Dakbertlis

napisał groundflight » 2015-02-11, 22:54

1. Temat to fake, nikt przecież nie opuszcza lotniska bez swojego bagażu, żeby opisać sytuację na forum, gdzie szuka porady co w takiej sytuacji robić.
2. W takiej sytuacji istnieje takie coś jak firma, która tym bagażem się zajmuje. W każdym porcie jest biuro bagażu zagubionego. Tam, wspólnie z pracownikiem spisujemy protokół, w którym podajemy skąd przylatujemy oraz numery bagażu z przywieszki bagażowej (którą dostajemy nadając bagaż).
3. Bagaż zagubiony może być przeważnie w sytuacji:
- bagaż nie zdąża do samolotu w tranzycie (długa podróż i krótki czas na przesiadkę nie pozwala na dokonanie wszystkich czynności obsługowych bagażu),
- bagaż został zbyt wolno obsłużony i nie dotarł na czas do samolotu (pilnowana jest godzina odlotu i ilość bagażu w formie: jeśli jest za dużo to źle i szukamy nie potrzebnego bagażu, jeśli jest za mało w godzinie odlotu to nie przejmujemy się i zamykamy samolot),
- bagaż stracił przywieszkę bagażową i służby lotniskowe nie wiedzą gdzie ma lecieć (bez obaw, podając rysopis bagażu szybko znajdą Twoją walizkę po trasie przelotu, a w ostateczności po zawartości, jeśli podałeś że walizka zawiera charakterystyczne rzeczy).
_______________________________________________________________________________________________
j.o.
groundflight.eu
groundflight

napisał Darbetlris » 2015-05-07, 08:08

No jak fake ? Wielu ludziom się gubią bagaże i to jest problem ogólnośiwatowy na różnych lotniskach tak się dzieje uważam że temat jest na topie i trzeba by coś z tym zrobić na moje to wystarczy zmienić system zarządzania tymi bagażami.
Darbetlris

napisał ChuckChuck » 2015-09-18, 08:44

Bagaże ginęły i będą ginąć. Nic nadzwyczajnego. Sporo jednak przypadków jest spowodowanych przez samych podróżnych, którzy po prostu zapominają, jak dana walizka wyglądała i potem jej odnaleźć nie mogą, lub ktoś wziął czyjąś, bardzo podobną do swojej.
ChuckChuck

napisał Dyktator » 2016-03-22, 21:56

Zgubienie bagażu na Ławicy to już rzadkość - jeżeli do tego dochodzi to w skutek czyjegoś błędu. Warto udać się do informacjij i tam szukać pomocy.
Dyktator

napisał sendend » 2016-04-13, 10:35

Mimo wszystko jednak się zdarzają takie przypadki. Nawet mi, stosunkowo niedawno, ale na szczęście w obsłudze szybko sprawdzili i niedługo po tym odzyskałem bagaż, ale kosztowało to trochę nerwów.

Następna strona